آسیب شناسی انتخابات گذشته نقشه راه انتخابات پیش رو/تأثیردستگاه های احرازهویت در شفافیت انتخابات

استاندار تهران تاکید کرد: آسیب شناسی انتخابات گذشته نقشه راهی برای انتخابات پیش رو است.

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه مرتبط با انتخابات در استان تهران با محوریت فناوری اطلاعات گفت: با اقدامات صورت گرفته، حوزه آی تی و توسعه دولت الکترونیک روند رو به تکامل دارد که از زحمات همکاران این حوزه تشکر و قدردانی می‌کنیم. در استان تهران زودتر از وزارت کشور جلسات هماهنگی انتخابات آغاز شده تا کمبودها و خلاءها مرور و بررسی شود تا با فرصت زمانی به سمت حل مشکلات حرکت کنیم.

وی افزود: دستگاه های احراز هویت در شفافیت برگزاری انتخابات موثر بوده است و بایستی کیفیت کار ارتقاء پیدا کند، بر همین اساس آسیب شناسی انتخابات ادوار گذشته می تواند اثرگذاری مطلوبی داشته باشد.

در ادامه این جلسه شکراله حسن بیگی گفت: برای انتخابات سال ۱۴۰۰ در تهران حدود ۴۰۰۰ صندوق اخذ رأی پیش بینی شده است و علاوه بر فراهم کردن ۸۰۰۰ دستگاه تمام الکترونیکی، امکانات فناوری اطلاعات در استانداری تهران و دستگاه های احراز هویت برای تمامی شعب اخذ رأی فراهم می شود.

وی با اشاره به اینکه با همکاری و تعامل تمامی همکاران و دستگاه ها، استان تهران در دوم اسفند ۹۸ به رتبه چهارم انتخابات ارتقاء پیدا کرد، افزود: به لحاظ اهمیت و حساسیت انتخابات پیش رو، از سه ماه پیش برگزاری جلسات انتخابات شهرستانی در سطح استان تهران آغاز شده است و مسائل و مشکلات مربوطه پیگیری می شود و از یک ماه دیگر در اسفندماه جلسات ستاد انتخابات با حضور استاندار تهران برگزار می شود.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران تاکید کرد: سرافرازی نظام جمهوری اسلامی ایران منوط به برگزاری شایسته انتخابات در استان تهران است؛ دقت در شمارش تک تک آرا و نتایج و تجمیع آرا بسیار حائز اهمیت است. بنابراین با نظارت های مستمر آرا در همان محل شعبه اخذ رأی تجمیع می شود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *